Pneumatisk stempelmaskine

Pneumatisk stempelmaskine

Hurtige detaljer


Effekt (W): 15kw
Dimension (L * B * H): 2305x1420x3215mm
Garanti: 1 år
Eftersalgsservice leveret: Online support, gratis reservedele, feltvedligeholdelses- og reparationsservice, ingeniører til rådighed for serviceudstyr i udlandet
excentrisk presse: dyb tegnepresser
Maskintype: dybe tegnepresser
Anvendelse: stempling, formning, piercing, blanking
karosseri: stål svejset
koblingstype: våd kobling
overbelastningsbeskyttet system: hydraulisk overbelastningspumpe
smøresystem: autosmøring
styresystem: PLC
Farve: grå / tilpas
Tilstand: Ny
CNC eller ikke: Normal
Strømkilde: Mekanisk
Spænding: 380V
Vægt: 13600 kg
Certificering: CE, ISO

Funktioner:


1.Svejset svejset krop, tempereringsbehandling, høj stivhed, nøjagtighed og stabilitet;

2.Vertisk placeret krumtapaksel, kompakt struktur;

3. Krumtapakslen gennemgår slibebehandling efter højfrekvent slukning;

4.Forstærket rektangulær styring med en overflade på bronzeplade

5.Pneumatisk dobbeltbalancecylinder, der afbalancerer glideblokken og stempelvægten for at reducere støj og slag;

6.PLC-kontrol og importeret dobbeltventil;

7.Våd kobling og hydraulisk overbelastningsbeskytter.

Specifikationer:


VAREKODEENHEDJH21-25JH21-45JH21-60JH21-80JH21-125
Nominel kapacitetPeKN2504506008001250
SlideslagSmm80120140160180
SlideslagFastSPMGange / min10080706050
Variabel (valgfrit)SPMGange / min60-10050-8045-7040-6035-50
Maks. Die Shut HeightH2mm250270300320350
Justering af Die Shut Højdetmm5060708090
HalsdybdeC1mm210225270310350
Afstand mellem kolonnerd1mm450515560610670
SkubbundsstørrelseFBbmm250340400460520
LR-enmm360410480540620
SkafthulstørrelseDiameterdmm4050505070
Dybdejegmm6560706590
Bolster størrelseFBDmm400440520600680
LRCmm7208259309501100
TykkelseH3mm80110130140155
Sengåbnings huldiameter¢mm150150150180200
Generelle dimensionerFBENmm14961585154017652040
LRBmm9451075120012001320
HøjdeHmm21202391257027253035
MotoreffektKW35.55.57.511
Vægt (ca.)kg24503550515064509550
VAREKODEENHEDJH21-160JH21-200JH21-250JH21-315JH21-400
Nominel kapacitetPeKN16002000250031504000
SlideslagSmm200220220220250
SlideslagFastSPMGange / min4545303030
Variabel (valgfrit)SPMGange / min30-4525-4520-3020-3020-30
Maks. Die Shut HeightH2mm400450500500550
Justering af Die Shut Højdetmm100110120120120
HalsdybdeC1mm400430450450490
Afstand mellem kolonnerd1mm7369109809801050
SkubbundsstørrelseFBbmm580650700700750
LR-enmm7008809509501020
SkafthulstørrelseDiameterdmm7070707070
Dybdejegmm100100130130130
Bolster størrelseFBDmm760840880880950
LRCmm11751390150015401700
TykkelseH3mm165180190190210
Sengåbnings huldiameter¢mm220250270270290
Generelle dimensionerFBENmm23052600266027202850
LRBmm14201540164016801750
HøjdeHmm32153800386538654150
MotoreffektKW1518.5223037
Vægt (ca.)kg1360019200232002660031600

Pneumatisk stempelmaskine